Tisztelt jelenlegi és volt kollégák !

Keszthely első uradalmi kórházát Festetics Kristóf alapította 1759-ben. Minden bizonnyal saját „nyavalyáinak” gyógyítását is célul tűzte ki.

Az évszámból is látszik, hogy kórházunk 2019-ben lesz 260 éves. E jeles évfordulót méltóképpen szeretnénk megünnepelni, amelyhez az Önök segítségére és támogatására is számítunk. Azzal a kéréssel fordulnék Önökhöz, hogy ha személyes tárgyaik között fellelhető olyan fénykép, fotó, képeslap, írásos anyag, ami a kórház elmúlt 260 éves történetéhez köthető, úgy azokat digitalizálás céljából rendelkezésünkre bocsássák.

A dokumentumokat a kórház Informatikai fogja digitalizálni és ezt követően természetesen a tulajdonosának visszaadni. Értelemszerűen a dokumentumokat az Informatikai csoportnak kell leadni.

Az így összegyűlt anyagból terveink szerint kiállítást szeretnénk szervezni. Az év folyamán ünnepségek keretében kívánunk méltóképpen megemlékezni a 260 évről.

Amennyiben javaslatuk van, vagy ötleteikkel színesíteni tudják ünnepségeinket, kérem, osszák meg velünk.

Keszthely 2019. január 3.

Köszönettel

Dr. Kvarda Attila