Egy Holter-készüléket, azaz 24 órás EKG vizsgálatra alkalmas eszközt adományozott a keszthelyi kórháznak a Szív-és érbetegek helyi egyesülete és alapítványa.
A készüléket a napokban adták át. A keszthelyi kórházban megrendezett eseményen dr. Kató Csaba orvosigazgató köszöntő szavait követően Olexa Imre, a Keszthelyi Szív- és Érbetegek Egyesülete elnöke mutatta be a közel harminc éves csoportot, melyhez kapcsolódva egy alapítvány is működik. A két szervezet összefogásával sikerült beszerezni a Holter – készüléket. Az elnök elmondta, hogy ez nem csak az egyesület tagjainak segítségére lesz, hanem Keszthely és környéke minden lakóját, akinek a keszthelyi kórházba érkezve szükséges lesz e diagnosztikai eszköz használata. A készüléket a Keszthelyi Szív Alapítvány kuratóriumának képviseletében Olexa Imréné adta át, s dr. Horváth Csaba, a kardiológiai részleget is magában foglaló belgyógyászati osztály vezetője vette át.
Dr. Kató Csaba, dr. Horváth Csaba, dr. Nyárádi Attila, Olexa Imréné és Olexa Imre az új készülékkel Fotó: Keszey Ágnes
Forrás: https://www.zaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/adomany-a-keszthelyi-korhaznak-segitseg-a-betegeknek-2698690/