Napelemes gépkocsibeállók biztosítják a Keszthelyi Kórház energiaellátását

A Keszthelyi Kórház parkolójának területén ún. solar carports, azaz napelemekkel felszerelt gépkocsibeállókat alakítottak ki. A beruházással a kórház energiafogyasztása részben kiváltható.

Korszerű napelemes kiserőművi rendszert a Keszthelyi Kórház udvarán található parkolóban. A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében megvalósított, százszázalékos támogatású pályázat a kórház saját villamosenergia-igényének kielégítését szolgálja.

Mivel a kórházépület tetején már működik egy napelemes rendszer, ezért választották a jelenlegi fejlesztés helyszínéül az udvart. A tartószerkezet gyártása és a modulok rögzítése rozsdamentes anyagokkal valósult meg, a tetőszerkezetre két blokkban összesen 588 napelemet szereltek fel.

A déli tájolású, 25-30 fokos dőlésszögű napelemek alatt továbbra is változatlanul lehetőség van parkolásra az intézmény dolgozói számára. A rendszer csatlakozási összteljesítménye 162,5 kWh, míg a napelemek teljesítménye 176,4 kWh.

A beruházással a kórház energiafogyasztása részben kiváltható: körülbelül az éves fogyasztás hetedét termeli majd meg a kiserőmű. A műszaki átadás-átvétel megtörtént, a próbaüzem sikeresen lezajlott, a rendszer hamarosan működésbe lép.

A fejlesztéssel a kórház éves szinten előreláthatólag több mint hétmillió forintot takarít meg, így mind gazdasági, mind környezetvédelmi szempontból kiemelt jelentőségű a projekt megvalósítása.